Як перевезти хворого після ДТП?
На сьогоднішній день дорожньо-транспортні пригоди вважаються частим явищем. Адже правила дорожнього руху ігнорують і водії, і пішоходи. У підсумку саме дорожні аварії є однією з основних причин високої смертності сучасного населення.
Якщо людина стала свідком ДТП, то не варто втрачати ні хвилини, необхідно відразу ж викликати швидку допомогу. Оскільки будь-які зволікання можуть коштувати життя потерпілому. Медична служба «МедЗаказ» швидко приїде на виклик, надасть необхідну допомогу і транспортує пацієнта в будь-яке відділення медзакладу в залежності від його стану.
Долікарська допомога: що робити?
Слід врахувати, що без спеціальної медичної апаратури не так просто визначити локалізацію травм, особливо внутрішніх органів. Тому будь-які медичні процедури проводити самостійно не рекомендується. Важливо обережно дістати людину з салону машини, звільнити його тіло від одягу, перенести на безпечну відстань і вкрити його. Якщо спостерігається відкрита кровотеча, слід постаратися зупинити її.
Найчастіше після аварій на дорогах медпрацівники виявляють:
- опіки різного ступеня;
- рвані рани;
- синдром здавлення;
- кровотеча (внутрішня або зовнішня);
- ЧМТ;
- переломи закритого і відкритого типу;
- удари різних органів та ін.
При цьому не варто забувати, що при багатьох травмах хребта будь-які різкі або неправильні рухи можуть дуже нашкодити жертві, посиливши її і так важкий стан.
Правила транспортування
Головною вимогою до перевезення потерпілого в дорожньо-транспортній пригоді вважається забезпечення спокою і комфорту в дорозі. Важливо грамотно укласти його на ноші і розмістити в салоні реанімобіля, враховуючи тяжкість і вид ушкоджень.
Транспортують хворого на реанімобілі, який рухається в зазначеному напрямку швидко і без поштовхів. Адже тряска по дорозі може ще більше погіршити стан потерпілого і заподіяти додаткову травму.
Санітарний транспорт оснащений специфічними пристроями, завдяки яким під час перевезення медики зможуть визначити діагноз, здійснювати безперервний моніторинг і провести реанімаційні процедури в екстрений момент.
Фахівці переміщують жертву на ношах з амортизаторами, перед цим накладаючи засоби для іммобілізації в разі перелому кісток. Також потрібно провести анестезію, щоб уникнути розвитку больового шоку. А перша медична допомога націлена на стабілізацію роботи життєво важливих функцій організму.