Перевезення хворих з травмами хребта

Хребет – це стрижень людського організму, це футляр для спинного мозку, при порушенні його цілісності організм «розвалюється», в першу чергу саме тому травми хребта вважаються такими небезпечними.

Причини травм

Причини травми можуть бути самими різними:

  • осьове навантаження (падіння з висоти на голову, ноги, сідниці);
  • скручування хребта;
  • здавлювання;
  • вогнепальне поранення;
  • різке або надмірне згинання.

Травми хребта проявляються неприродним положенням тіла і шиї, неприродними і невластивими болями, слабкістю, онімінням і порушенням функцій опорно-рухового апарату, паралічем кінцівок, порушенням контролю над функціями сечового міхура і кишечника.

Правильне транспортування

Як тільки ви помітили такі ознаки, яким передувало падіння або інші фактори, необхідно негайно звернутися до спеціалістів. Перевезення хворого з травмою хребта дуже відповідальна справа, самостійно цю процедуру здійснювати не рекомендують, при неправильному транспортуванні людина може отримати додаткові пошкодження, які можуть бути чреваті наслідками і погіршенням стану. Наші фахівці допоможуть вам транспортувати потерпілого в стаціонар і проведуть всі необхідні заходи. Перевезення здійснюються на сучасних реанімобілях, оснащених новою апаратурою європейського зразка. Людина в такому стані не повинна сідати, вставати на ноги, перевертатися, необхідно забезпечити їй спокій, укласти на тверду рівну поверхню.

Правильно перевезти хворого з травмою хребта є одним з найважливіших етапів, адже при неправильному положенні можуть бути зміщення хребта і додаткові розриви. Для транспортування в стаціонар використовуються жорсткі ноші та різного роду щити, на які укладають хворого в положенні на животі або на спині, а також матраци-ноші, виготовлені з прогумованої тканини і заповненою гранулами пінополістиролу, що дозволяє підтримувати тіло в правильному положенні. Піднімати і перекладати хворого повинно 3-5 чоловік, підтримуючи голову. Небажано повторне перекладання хворого, а тим більше багаторазове, в медичній практиці є правило, хворий з травмою хребта повинен тільки один раз бути покладеним на ноші, повторне перекладання дозволено тільки з операційного столу в ліжко.

Чим раніше буде проведена операція, тим більше шансів на повне одужання і відновлення функцій організму. Тривалість реабілітаційного періоду залежить від складності травми.

Будьте здорові!

Замовити дзвінок

Х