Транспортування пацієнта при сильній крововтраті

У деяких випадках при пошкодженнях і переломах або в результаті серйозного захворювання виникає сильна кровотеча, яка може спричинити за собою летальний результат. Тому важливо своєчасно надати першу медичну допомогу потерпілому і транспортувати його в найближчу медустанову.

Причини небезпечного стану

Масова крововтрата може бути викликана ураженням одного або декількох судин в результаті травматичного впливу. Також не варто забувати про гострі шлунково-кишкові кровотечі, які виникають у людей, які страждають від виразкових захворювань. Іноді такий стан з’являється під час операцій, але в такому випадку винуватцем є сам хірург.

При пологах також часто відкривається кровотеча. Таке серйозне ускладнення може призвести до смерті матері. При цьому не варто забувати і про ускладнення при гінекологічних захворюваннях: позаматкова вагітність, розрив матки і т. д.

Втрата крові людським організмом буває двох видів:

  • гостра;
  • хронічна.

Важливо врахувати, що в другому випадку хворий легше переносить такий стан, при цьому немає суттєвої загрози життю, як в першому. Побутові травми, дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві – отримати небезпечне пошкодження можна при самих різних обставинах.

Що робити?

Важливо терміново викликати швидку допомогу, яка і доставить людину в клініку, де йому нададуть необхідну допомогу і призначать лікування в залежності від виду ураження. Спеціалісти медичної компанії «МедЗаказ» готові в будь-який момент виїхати на виклик за вказаною адресою, надати необхідну допомогу, при необхідності провести реанімаційні заходи і перевезти потерпілого до найближчої лікарні.

Щоб оцінити ступінь крововтрати, слід звернути увагу на наступні показники:

  • забарвлення шкірного покриву;
  • артеріальний тиск;
  • частота пульсу;
  • температура тіла;
  • дихання і т. д.

Слід врахувати, що гостра крововтрата є невідкладним станом, тому життя потерпілого в основному залежить від своєчасності надання професійної допомоги та подальшого лікування.

Перед транспортуванням треба зупинити зовнішню кровотечу, накласти пов’язку, далі жертву укладають на ноші в положенні на спині. При цьому під ноги слід підкласти валик, а ось головний кінець трохи опустити. Під час перевезення медики постійно моніторять частоту пульсу, артеріальний тиск і свідомість пацієнта. Якщо в дорозі потерпілий відчуває геморагічний шок, то йому потрібно терміново провести інфузії кровозамінників, гормонів і кристалоїдів внутрішньовенно.

Замовити дзвінок

Х