Перевезти хворого з пошкодженням шийного відділу хребта

Травма шиї вважається дуже небезпечним пошкодженням, тому слід обов’язково перевезти потерпілого до лікарні. Але ось самостійно без професійного нагляду цього робити не рекомендується, оскільки можна нашкодити людині ще більше. Транспортувати хворого з пошкодженням шийного відділу хребта готові лікарі медичної служби «МедЗаказ», забезпечивши безпечні умови перевезення з використанням спеціального обладнання.

Небезпека травми

Пошкодити шийні хребці можна при перерозгинанні або різкому згинанні шиї. Отримати цю травму можна при неправильному пірнанні в воду або падінні з висоти на голову. Якщо в машині відсутні підголівники, то травмуватися можна під час автомобільної аварії. Небезпека криється в тому, що людина отримує також ураження спинного мозку, яке може спричинити за собою трагічні наслідки.

Основними проявами недуги вважаються:

  • різка біль в області шиї;
  • неможливість повернути голову в бік безболісно;
  • відсутність чутливості і оніміння кінцівок;
  • затримка сечі;
  • параліч рук і ніг (при повному розриві спинного мозку) і т. д.

При цьому через кілька діб параліч може перейти в спастичний. Важливо своєчасно надати допомогу потерпілому і відправити його в медустанову, де йому нададуть необхідне лікування. Тяжкість травми зумовлена ​​тим, що в області шиї розташовані нерви, великі судини, трахея і стравохід. Тому в деяких випадках ураження такого роду призводять до загибелі потерпілого.

Правила перевезення

Забороняється транспортувати хворого у вертикальному або сидячому положенні, ні в якому разі не нахиляти йому голову. Головною умовою, якою не можна нехтувати, є надійна іммобілізація пошкодженої ділянки. Найефективнішим іммобілізіруючим пристосуванням в такому випадку називають транспортну шину Бабіченко.

Людину обережно перекладають на ноші, під голову підкладають валик, надійно її зафіксувавши. Також пацієнта загортають, щоб він не переохолодився. Доставляють його в нейрохірургічне, травматологічне або реанімаційне відділення в залежності від виду ураження і його тяжкості.

Якщо стан людини погіршиться під час транспортування, то лікарська бригада зможе відразу ж в салоні автомобіля надати медичну допомогу, в тому числі провести і реанімаційні процедури. Під рукою у медиків завжди знаходяться сучасні медикаменти та спеціальне обладнання. Така специфічна комплектація реанімобіля дозволяє швидко і безпечно доставити хворого в клініку.

Замовити дзвінок

Х