Перевезти хворого в комі

Коматозний стан або кома – це гострий патологічний стан, що характеризується швидко прогресуючим пригніченням функцій центральної нервової системи. До проявів коми відносять втрату свідомості, розлади дихання, порушення кровообігу і реакції на подразники і т.д. У клінічній практиці кома розглядається як загрозливий стан, що має кілька стадій розвитку, що вимагає термінової діагностики, а також терапії на якомога більш ранній стадії. У цей період порушення функцій ЦНС ще не досягло своєї межі.

Види коми

Існує понад тридцять видів коми згідно етіологічним принципам класифікації. Вони відносяться як до окремих захворювань, так і до груп хвороб, синдромів. Медицині відомі такі основні види коматозного стану:

  • первинна церебральна;
  • ендокринна;
  • токсична;
  • термічна;
  • гіпоксична;
  • кома, пов’язана з втратою води, електролітів і енергетичних речовин.

Перша допомога при комі

Подібна патологія може розвиватися швидко, поступово або раптово в залежності від обставин. У людини, що знаходиться в несвідомому стані, м’язи язику розслабляються, внаслідок чого можуть бути заблоковані дихальні шляхи. В такому випадку необхідно відразу ж викликати швидку допомогу для проведення діагностики та лікувальних заходів. Перед приїздом медиків дуже важливо укласти людину на бік, щоб язик не блокував дихальні шляхи.

Перевезти хворого в комі до відповідного відділення медзакладу Вам допоможе медична компанія «МедЗаказ». Перевезення лежачих пацієнтів проводяться на спеціально обладнаному транспорті – сучасних реанімобілях, оснащених повним комплексом медичної апаратури та ліків. У салонах автомобілів швидкої допомоги містяться пульсометри, мішок Амбу, дефібрилятори, комфортабельні ноші, апарат ШВЛ, електрокардіограф тощо.

Перевезення хворого в комі в таких умовах безпечне, так як стан потерпілого постійно тримають під контролем досвідчені лікарі-реаніматологи. Реанімаційні заходи проводяться з урахуванням факторів виникнення патології. Це може бути епілептичний припадок, отруєння наркотичними речовинами, тепловий удар і маса інших причин. Основне завдання лікарів – діагностувати проблему і приступити до терапії на початковому етапі розвитку коми, коли пригнічення функцій ЦНС ще не принесло руйнуючих наслідків.