Перевезти хворого з черепно-мозковою травмою

Черепно-мозкова травма – це серйозне пошкодження черепа і внутрішньочерепних утворень мозку, судин, нервів. Основними причинами виникнення травм є дорожньо-транспортні пригоди, падіння, побутові та виробничі травми. Механічна травма обумовлена ​​здавленням і зміщенням шарів мозку, що підвищує внутрішньочерепний тиск. Зсув тканин може супроводжуватися розривом тканин і забоями мозкової тканини, як правило, ці порушення супроводжуються змінами мозку. Черепно-мозкова травма залежить від ступеня її складності, приводить до різних наслідків на клітинному, тканинному і органному рівні і розладу нервової системи. Результат травми залежить від того, наскільки вчасно і якісно надана перша допомога, в більшості випадків, які прибули на місце події лікарі, госпіталізують потерпілого.

Всі черепно-мозкові травми в залежності від типу їх тяжкості ділять на:

  • легкі (струс або забій мозку);
  • середні (середньотяжкий забій головного мозку);
  • важкі (здавлювання мозку, важкі удари, дифузні аксональні пошкодження).

Перша допомога при черепно-мозкових травмах

Транспортування хворого з черепно-мозковою травмою вимагає особливого підходу, уважності і точності. Кожна стадія травми має свої відмінні симптоми, які може розпізнати і виділити тільки досвідчений лікар, провести необхідну діагностику. Самостійне транспортування хворого з такою травмою протипоказане, необдумане і необережне поводження з потерпілим може привести до ускладнення і так непростої ситуації, до зміщення уламків, передавлювання судин, наслідки можуть бути самими різними аж до летального результату.

Для того, щоб перевезти хворого з черепно-мозковою травмою в стаціонар, використовуються сучасні реанімобілі, оснащені обладнанням європейського зразка:

  • кардіомонітор;
  • апарат для штучної вентиляції легенів;
  • запас медикаментів;
  • стерильні інструменти.

Бригада лікарів складається тільки з кваліфікованих фахівців, що мають чималий досвід роботи в даній галузі. При важкій черепно-мозковій травмі лікарі проводять інтубацію трахеї і внутрішньовенну інфузію, що знижує смертність. Як тільки трапився нещасний випадок, необхідно негайно викликати лікарів, надана протягом 4 годин після травмування допомога знижує ризик летального результату на 90%. Навіть якщо після сильного падіння або ударів ви не відчуваєте ніяких симптомів, це не виключає наявність гематоми, обов’язково слід пройти діагностику.